

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 3.9 MΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 800 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Output Current | 1.4 A |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 1730
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02330
Ext.Price$0.02330
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02330 | $0.02330 |
| 10 | $0.01165 | $0.11650 |
| 50 | $0.00896 | $0.44800 |
| 100 | $0.00689 | $0.68900 |
| 500 | $0.00617 | $3.08500 |
| 1000 | $0.00553 | $5.53000 |
| 3000 | $0.00515 | $15.45000 |
| 5000 | $0.00480 | $24.00000 |
| 10000 | $0.00431 | $43.10000 |
| 30000 | $0.00408 | $122.40000 |
| 50000 | $0.00386 | $193.00000 |
| 100000 | $0.00366 | $366.00000 |
